" Tajemnica szczęścia nie leży w posiadaniu rzeczy, ale w rozkoszowaniu się nimi "

Australijskie produkty ekologiczne, które skradły moje serce !

Wiele marek, produktów, które odkryłam będąc w Australii wspierają ochronę środowiska. Nie dość, że świetnie się prezentują do tego używając ich mamy pozytywny wpływ na naszą planetę. Wiele z nich znajduje się w sklepie internetowym Flora i Fauna, ja tam robię zakupy, może i Was zainteresuje kilka ekologicznych rozwiązań.

Ten biznes zdecydowanie skupia się na ekologicznych rozwiązaniach bez tzw. ściemy!

Ich celem jest zwiększanie świadomości konsumenta, pomoc w rozwiązaniach ekologicznych oraz oferowanie produktów wegańskich, etycznie wyprodukowanych oraz nie mających negatywnego wpływu na środowisko. Świadomie wybierają produkty które sprzedają i nie wciskają kitu, że coś jest „eco” jak wiele firm na rynku.

Dla przykładu firma sprzedawała super herbatę PUKKA,  która widnieje na półkach wszystkich ekologicznych sklepów w okręgu (ja osobiście ją bardzo lubię), jednak wycofali produkt ze sprzedaży ponieważ PUKKA została sprzedana do firmy Unilever, którą zapewne dobrze znacie! Ta ogromna firma nadal testuje produkty na zwierzętach co nie jest zgodne z polityką Flora&Fauna. Mimo tego z mojego punktu widzenia Pukka to herbatka ekologiczna, zobaczymy czy coś się w tej materii zmieni w najbliższym czasie. Fauna i Flora jest na bieżąco i to się liczy, kwestia wyboru produktu należy do Was.

Kolejny produkt, który uwielbiam to beeswax wraps !

To niesamowite rozwiązanie zdecydowanie sprawdza się w mojej kuchni. Jeśli zastanawiacie się w co wpakować połowę avokado lub pół cytryny lub też przykryć miseczkę z lunchem w lodówce zachęcam do zastosowania beeswax wrappa! 

Osobiście staram się zupełnie zrezygnować z folli spożywczej. Folia spożywcza tak jak plastikowe reklamówki nie podlega recyklingowi, lądują gdzieś na naszej planecie i się nie rozkładają! Dlaczego zatem nie zacząć od małych zmian jak w czym przechowujemy żywność.

Ostatnio kupując miód, pesto, masło orzechowe itd, wszytko kupuję w szkle dlatego też mam darmowe, ponownego użytku pojemniki,  w których przechowuję żywność.

Kilka tygodni temu byłam na spotkaniu o ochronie środowiska i wspomnieli tam o ważnej sprawie, aby dawać produktom drugie życie, ja zaczynam od szklanych pojemników, może i wy spróbujecie?

Następny w kolejce produkt, który chcę sprawdzić to podpaski wielokrotnego użytku.

Brzmi to trochę obleśnie ale ja właśnie zamówiłam i zobaczymy jak działają. Wiele produktów higieny intymnej zawiera sporą ilość chemicznych substancji, które z pewnością nie działają dobrze na nasz organizm. Tak naprawdę,  dobrze jest częściowo wzorować się na naszych mamach czy dziadkach. Szklane pojemniki, pieluchy z tetry, częste ponowne używanie tych samych produktów ogranicza ilość produkowanych śmieci, nie dostarcza zbędnej chemii do naszego organizmu oraz wspomaga ochronę środowiska.

Co do podpasek wielokrotnego użytku oczywiście możemy kupić naturalne podpaski czy tampony jednak są one bardzo drogie i nie każdego na nie stać. Dodatkowo jeśi ich używamy nie szkodzą one nam ale nadal produkujemy ogromną ilość śmieci.  Wybór zdecydowanie należy do nas.

Cieszę się, że moja świadomość dotycząca ochrony środowiska wzrosła! Tu gdzie mieszkam, większość społeczeństwa stara się myśleć zanim coś kupi. Szczerze mówiąc głupio mi gdy zapomnę kubka temicznego i kupie kawę w kubku jednokrotnego użytku! Nie rozumiem dlaczego społecześntwo udostępnia zdjęcia na insta z kawą w kubku z plastiku który później laduje na śmietniku! Zobaczcie jakie piękne kubki są dostępne online!  Np. KeepCup lub Jococups  CUDOWNE!!

 

Jeśli chcecie zacznijcie od zakupu warzyw i owoców luzem, pakujcie do siatek wielokrotnego użytku, proste? Proste! 

Zapasowa siatka w bagażniku lub koszyk, karton – proste? mi się wydaje, ze tak. 

Co wy o tym myślicie?

Może macie pomysły jak wspólnie możemy dbać o środowisko? Podzielcie się! Ja staram się każdego dnia <3

 

Pozdro!

Nelly

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.